מוזיקת עולם

לצפיה ברשימת אנשי הסגל לצפיה ברשימת אנשי הסגל

מוזיקת עולם

> חזרה לכל התכניות

לימודי מוזיקת עולם באקדמיה למוזיקה

התכנית הוקמה במטרה להרחיב את הקאנון המוזיקלי אליו נחשפים תלמידי התואר הראשון בתכנית למוזיקולוגיה ובתכנית לביצוע מוזיקלי. ההתמקדות היא בכ- 30 יצירות מערביות ולא מערביות, הכוללות ג'אז, פופ ורוק.

כל יצירה שימשה כנקודת מוצא לפרשנויות והקשרים מגוונים, כך שקריאות ביקורתיות של היצירה הפנו למחקר של נושאים קרובים בתחום התיאוריה המוסיקלית. הדיון נסוב סביב מקומה ההיסטורי של היצירה בקאנון, הקשר בינה ובין יצירות קודמות והשפעותיה על התפתחויות מוזיקליות עכשוויות.

מלבד גישות מוזיקליות טהורות, היצירות משמשות מצע לדיונים בנושאים תרבותיים עשירים ומגוונים, היסטוריים ואסתטיים. נבחן הקשר בין היצירות השונות לביטוים בשדות הספרות, הדרמה, האמנות הוויזואלית וכו', כמו גם ההקשרים החברתיים והפוליטיים שלהן. 

כיוון שבית הספר ע"ש בוכמן-מטה מתמקד באמנות הביצוע, לסטודנטים יש הזדמנות ליישם את שלמדו הלכה למעשה. הרפרטואר החדש פתח בפניהם מנעד חדש של סגנונות. מה גם שנושא הביצוע נדון בשיעורים עצמם והיווה חלק מניתוח היצירות; חלק מהמרצים האורחים היו אמנים בעלי ניסיון בביצוע היצירות. חלק מהדוגמאות שניתן לציין בהקשר זה הן סמינר על מוזיקה מוקלטת בהתמקדות על באך או קורס שהוקדש לאופרה של ברכט ו-וייל וכלל ביצוע בימתי מלא.

הפרויקט כולל 16 כיתות וסמינרים, כמו גם סדנאות קצרות, כיתות אמן והרצאות אורח. היצירות נבחרו מבין כמה קטגוריות רחבות: מוזיקה מערבית, מוזיקת עולם מוזיקה פופולרית ומוזיקה ים תיכונית.  

לאתר בית הספר למוזיקה

 

האם התכנית פעילה: 
1
> חזרה לכל התכניות