לטינית של ימי הביניים

לצפיה ברשימת אנשי הסגל לצפיה ברשימת אנשי הסגל

לטינית של ימי הביניים

> חזרה לכל התכניות

לטינית של ימי הביניים ופליאוגרפיה לטינית

מטרת התכנית להעניק לתלמידי מחקר מכל האוניברסיטאות בארץ המתמחים בימי הביניים (היסטוריה, ספרות, דתות, והגות), אפשרות לקבל הכשרה במסגרת קורס קיץ מרוכז בשני תחומים שלא נלמדים במסגרת תכניות הלימודים הרגילות באוניברסיטאות השונות – לטינית של ימי הביניים ופליאוגרפיה וקודיקולוגיה של כתבי-יד מימי הביניים. ההכשרה בשפה הלטינית הניתנת במסגרות האוניברסיטאיות בארץ מתמקדת בלטינית הקלאסית, שהיא כמובן הבסיס ללטינית של ימי הביניים, אולם חוקרים העוסקים בימי הביניים חסרים לעיתים את הידע הבלשני, הלקסיקוגראפי והפליאוגרפי, שיאפשר להם לעסוק במקורות מימי הביניים. קורס הקיץ שמציעה התכנית מגשר על הפער הזה, ומעניק לתלמידי המחקר את הידע הנדרש לקידום מחקרם.

מחזור ראשון התקיים באוגוסט 2010 בספרייה הלאומית בירושלים. ד"ר מרי גריסון (Mary Garrison) מאוניברסיטת יורק בבריטניה העבירה את קורס הקיץ בלטינית של ימי הביניים, וד"ר איליה דינס מהספרייה הלאומית העביר את קורס הפליאוגרפיה והקודיקולוגיה. בקורס השתתפו כ-25 תלמידי מכל האוניברסיטאות בארץ.

מחזור שני התקיים באוגוסט 2013 בספריה הלאומית בירושלים. ד"ר איילת אבן-עזרא מהאוניברסיטה העברית העבירה את קורס הקיץ בלטינית של ימי הביניים, וד"ר איליה דינס מהספרייה הלאומית העביר את קורס הפליאוגרפיה והקודיקולוגיה. בקורס השתתפו כ-20 תלמידי מכל האוניברסיטאות בארץ.

מחזור שלישי עתיד להתקיים ביולי-אוגוסט 2016 (פתיחת הקורס מותנת במספר הנרשמים). ככל הנראה פרופ' פרנס ון-לירה (Frans Van Liere), מקלווין קולג', מישיגן, יעביר את קורס הלטינית. 
לפרטים והרשמה למחזור השלישי, ניתן לפנות למייל: yhen@bgu.ac.il

 

האם התכנית פעילה: 
1
> חזרה לכל התכניות