לימודים קלאסיים

לצפיה ברשימת אנשי הסגל לצפיה ברשימת אנשי הסגל

לימודים קלאסיים

> חזרה לכל התכניות

התכנית הבין-אוניברסיטאית לתואר שני בלימודים קלאסיים

החל מתשע"ד פועלת בישראל תכנית חדשה ללימודי תואר שני בלימודים קלאסיים. התכנית הוקמה על ידי החוגים ללימודים קלאסיים באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטת בר-אילן, והחוגים להיסטוריה כללית באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטת בן-גוריון, והיא זוכה לשיתוף פעולה מצד חוקרים ומרצים עמיתים מחוגים קרובים: ארכיאולוגיה, תולדות עם ישראל, היסטוריה כללית באוניברסיטת תל-אביב, ועוד.   

התכנית שמה לה למטרה להעמיק את לימודי היוונית העתיקה והלטינית ואת לימודי הספרות, ההיסטוריה, הפילוסופיה, האמנות  והתרבות של יוון העתיקה ושל רומא באוניברסיטאות בארץ, לחזק את תחום הלימודים הקלאסיים בפקולטות למדעי הרוח, לשלב את העושר האיטלקטואלי של העולם הקלאסי במערכת החינוך הישראלית, ולשאת את בשורת הלימודים הקלאסיים גם מחוץ לאקדמיה אל הקהל הרחב. התכנית המשותפת תסייע בהורדת הגבולות בין ארבעת המוסדות, ותאפשר מידה מרובה של שיתוף וניידות בין הקמפוסים. כל זאת, מתוך אמונה ששיתוף משאבים והחלפת רעיונות יקדמו הן את התפתחות התחום בארץ, הן את האופקים והכישורים של הסטודנטים בתכנית.

התכנית נסמכת על חוזקן האקדמי המוכח של ארבע האוניברסיטאות. היא שוקדת על ביסוסה של קהילת מחקר פעילה, יוזמת מגוון פעילויות חוץ-אקדמיות המיועדות לקהל הרחב, ומפתחת משאבים מקוונים, שישמשו מרצים וסטודנטים במחקר, בהוראה ובלימוד.

התכנית החדשה לתואר שני בלימודים קלאסיים מיועדת לסטודנטים המעוניינים להעמיק את לימודיהם בתחומי הלימוד של העולם הקלאסי לתקופותיו, על היבטיו השונים. היא מקנה לסטודנטים כלי מחקר רלוונטיים השייכים לתחומי הידע השונים: פילולוגיה, פליאוגאפיה, אפיגרפיה, נומיסמטיקה, ועוד. מיטב החוקרים והמרצים בתחומי ההתמחות השונים בלימודים קלאסיים והעת העתיקה מציעים לסטודנטים מערך קורסים רחב ביותר במגוון נושאים: פילוסופיה ורטוריקה, היסטוריה והיסטוריוגרפיה, ספרות ומיתולוגיה, חוק ומוסר, כלכלה וחברה, דת ופולחן. בנוסף, מדי שנה יילמד סמינר משותף בהיסטוריה ובשיטות המחקר המקובלות בלימודים קלאסיים. 

לאתר התכנית

 

 

 

האם התכנית פעילה: 
1
> חזרה לכל התכניות